Audi Quattro B4 - następca niepokonanego mistrza

„Właśnie doświadczyłem powiewu przyszłości. Ten samochód zrewolucjonizuje rajdy na zawsze” – powiedział Hannu Mikkole, pierwszy kierowca testowy Audi Quattro B1 i 18 – krotny mistrz świata w rajdach WRC.

Chcecie poznać więcej? Zapraszamy!

Nasza Firma ma zaszczyt być posiadaczem Audi Coupé Quattro B4 (Typ 8B).

A teraz trochę historii: Model zaprezentowano w 1991 roku i produkowane było do 1996 roku. Typ 8B powstało na zmodernizowanej bazie Audi Coupé B3. Auto posiada zupełnie inną maskę silnika, zderzaki oraz błotniki. Mimo wielu podobieństw do B3, konstrukcja B4 uległa wielu zmianom.

Modyfikacje w przednim zawieszeniu oraz układnie hamulcowym to tylko zmiany kosmetyczne. Za to cały tył pojazdu został całkowicie przekonstruowany. Tylne podłużnice sięgają do tylnego pasa, co wzmocniło tył pojazdu, lecz przede wszystkim umożliwiło umieszczenie zbiornika z paliwem pod bagażnikiem.

Ten model który jest w naszych rękach jest z roku 1993. Jednostka napędowa to benzynowe V6-12V o pojemności 2.8 litra, oczywiście z napędem Quattro o mocy 174 KM przy 550 obr./min. Do pierwszej setki rozpędza się w 8 s i rozpędzi się do 222KM/h… ale dobra, koniec tego dobrego. Trzeba w końcu napisać o czymś lepszym J

Jak każdy wie u nas samochody mają się bardzo dobrze tak jest też tym razem samochód przeszedł wiele zmian pod kątem wizualnym i mechanicznym.

Z racji iż zbliża się zima to obowiązkowo wymieniliśmy wszystkie filtry powietrza i olejowe oraz zmieniliśmy stary, zużyty olej w silniku, skrzyni biegów oraz dyferencjału na nowy.

Samochód swoją metamorfozę rozpoczął od zabiegu przyciemnienia szyb folia 3M FX ST.

Karoseria Quattrówy prosiła – i otrzymała jednoetapowa korektę lakieru oraz dodatkowo została zabezpieczona woskiem.

By podkreślić sportowy charakter Audi, nałożyliśmy naklejki PUNISCHER QUATTRO oraz kultową AUDI QUATTRO.

Kolejnym sportowym „smaczkiem” jest kompletny, przelotowy, 3 calowy układ wydechowy, wykonany ze stali nierdzewnej. Powiem Wam, że jest czego słuchać!

Przód samochodu ozdobiliśmy dodatkowymi halogenami od WESEM, dzięki którym kierowcy nie straszna najciemniejsza ciemność J

Przydatną rzeczą, która dodaliśmy jest funkcja inteligentnego oświetlenia z funkcja FOLLOW ME HOME. Pozwala ona na włączenie i automatyczne wyłączenie świateł drogowych i postojowych zaraz po opuszczeniu pojazdu. Jest to przydatne przy wysiadaniu z samochodu w ciemności, ponieważ światła „odprowadzają podróżujących do domu” i automatycznie gasną. Fajna sprawa, polecamy J

Felgi pomalowaliśmy w białym połysku a dekielki noszą logo Naszej firmy. Mały bajer, a cieszy J

Zrobiliśmy również customową osłonę podwozia która zabezpiecza newralgiczne miejsca podczas rajdowych przejażdżek a wnętrze jest czyste, ładne i pachnące dzięki kompletnemu auto-detalingowi.

Najlepsze zawsze zostaje na koniec – czyli teraz możecie cieszyć z nami oko wyglądem a napoić ucho niesamowitym dźwiękiem Audi Coupe Quattro B4 (Typ8B).

Dziękuje za uwagę!

Audi Quattro B4 - następca niepokonanego mistrza by WLM Customs
© Copyright 2019-2022. wszelkie prawa zastrzeżone.Polityka prywatności
stronę wykonało studio weboski | wypożyczalnia busów